MYSOFT CRM İLE MÜŞTERİ TALEPLERİNİ KAYIT ALTINA ALIR
ANALİZİNİ YAPAR, ÇÖZÜMÜNÜ SAĞLAR VE MÜŞTERİLERİNİZİ BİLGİLENDİRİRSİNİZ

blank
01
TALEP

Farklı kanallardan gelen talep ve şikayetler yapılan entegrasyon (Web Form, Çağrı Merkezi, Sosyal Medya, Mail ve diğer iletişim araçları) ile otomatik olarak ya da kullanıcılar tarafından kayıt altına alınır. Gelen talepler, talebin tipine ve içeriğine göre CRM Programı ile gruplandırılır ve ilgili birimlere aktarılır.

blank
02
YÖNLENDİRME

Talebin kapsamına ve kategorisine göre gelen talepler bir havuzda toplanarak, otomatik veya kullanıcılar tarafından ilgili departmanlara, ekiplere ya da kişilere iş emri olarak yönlendirilir. Gönderilen iş emirlerine işin içeriğine göre SLA Süreleri eklenerek, talebin tamamlanması için alarmlar oluşturulabilir. İş emirlerine takipçiler eklenerek süreci izlemeleri sağlanır.

blank
03
ÇÖZÜM

CRM ile, ilgili birimler ya da kişiler tarafından talep ya da şikayet süreçleri etkin bir şekilde yönetilir. Çözüm süreci; CRM Programında bulunan Planlama Yönetimi, Zaman Yönetimi, Servis Yönetimi ve Şikayet Yönetimi gibi talep yönetim araçları ile takip edilir. Çözüm yöntemlerinin ve çözüm sürelerinin performansları izlenir ve gelen talepler çözüme dönüştürülür.

blank
04
GERİ BİLDİRİM

İlgili kanallar üzerinden başvuru yapan talep ya da şikayet sahibine sistem tarafından çeşitli iletişim araçları ile otomatik bilgilendirme yapılır. Çözüm süreci ile ilgili memnuniyetini değerlendirebilmek amacıyla Anket Yönetimi üzerinden yine talep sahiplerine otomatik link paylaşımları yapılır ve anketin sonuçları sayısal olarak değerlendirilebilir.

Talep ve Şikayet Yönetimi Özellikleri

1
Anlık Takip

Anlık Takip

Alınan takip ve şikayetler anlık olarak ilgili birime yönlendirilir ve aşamaları anlık olarak takip edilir, çözüm süreleri takip edilerek, sürecin uzaması vb. durumlar için sistem tarafından sürecin tamamlanması amacıyla otomatik alarmlar (Otomatik Mail ve Bildirim Gönderimi, Kayıtların Durumlarına Göre Satır Renklendirme, Ekran Üzerinde Süre İzleme , Hatırlatıcı ve Notlar) oluşturulur.

2
Analiz

Analiz

Şikayet ve taleplerin konusu, çözüm süresi gibi değerler üzerinden raporlamalar yapılarak etkin bir analiz sağlanır. Analiz sonucunda ilerleyen süreçlerde müşteri memnuniyetini arttırmak için planlamalar yapılır. Yapılan planlamalar sonucunda belirlenen zaman aralıklarına göre müşterilere otomatik maillar ve anketler gönderilir. Gönderilen anketlerin sonuçları analiz edilir.

3
Kesintisiz İletişim

Kesintisiz İletişim

Müşteri ile Çağrı Merkezi (Ip Santral), Web Form, Mail, Sosyal Medya gibi farklı kanallar üzerinden Mysoft ile ilgili araçlar arasındaki entegrasyon ile sürekli iletişim sağlanır. Gelen taleplerin sonuçları yine ilgili kanallar üzerinden müşterilere iletilerek bilgilendirilmeleri sağlanır. Bilgilenidirmeler bellik kural ve iş akışlarına göre tasarlanabilir ve uygulanabilir.

Talep ve Şikayetlere Tam Zamanında Çözüm Sağlamak İçin Mysoft CRM Bildirim Sistemini Deneyin