blank

MYSOFT CRM PROGRAMI DİNAMİK RAPORLAMA YAPISI İLE FİRMANIZA ÖZEL RAPORLAR OLUŞTURARAK ANLIK OLARAK TAKİP EDERSİZSİNİZ

Firmaların en büyük değerlerinden biri datalarınız. Müşteri bilgileri, ziyaret kayıtları, verilen teklifler, açılan siparişler ,gerçekleştirilen cirolar, satış adetleri. Bu datalar ne kadar sağlıklı saklanır ve gerektiğinde kullanılırsa, o kadar anlamlı olmaktadır. Raporlanamayan hiçbir veri şirket geçmişini göstermekten ileriye gitmez. Firmalar için önemli olan geçmiş veriler ışığında geleceğe ışık tutacak raporlama sistemleridir. CRM Programı , Dinamik Raporlama Sistemi tam da bu noktada devreye girer.

CRM Programı , Dinamik Raporlama ile firmanıza özel, ihtiyacınıza yönelik raporlar oluşturursunuz. Dilerseniz raporlar istediğiniz dönemlerde dilediğiniz kişilere CRM üzerinden otomatik olarak gönderilir. Dilerseniz anlık olarak hem web ara yüzünden hem de Mobil CRM Programı üzerinden rapor içeriklerini anında inceleyebilirsiniz. Raporları CRM araçları ile Excel’e aktararak üzerinde çalışmalar yapabilirsiniz. CRM raporlama ile ilgili bir çok sorunuzu bir anda çözdüğü gibi geçmişe dönük veriler üzerinden geleceğinizi planlayarak analizler yapar.

Dinamik Raporlama Sisteminin Özellikleri

 • CRM Programı ile Chart Raporlar (Bar, Pie, Gantt Chart Raporları vb.) , Liste Raporlar , Grid Raporlar , Harita Raporları , Akış Diyagramları , Feed Akışları , Takvim Raporları , Tablo Raporları , Pivot Raporları , HTML Raporları ve  Widget Raporları yapılmaktadır.
 • Dinamik Raporların tamamında yetki yapısı mevcuttur. Her kullanıcı raporları yetkileri dahilinde görüntüleyebilir ve görüntülediği raporların içerisindeki verilere yine yetkileri dahilinde ulaşabilir. Örnek olarak satış temsilcisi, satış raporunda kendi bölgesindeki satışları izleyebilirken, yöneticisi ise aynı satış raporunda kendisine bağlı tüm satış temsilcilerinin verilerini izleyebilir. Buna benzer yetkilendirme modelleri ile hiyerarşik bir şekilde raporların üzerinde verilerin izlenmesi sağlanmaktadır.
 • Raporlar hem CRM Programı üzerinde girilen kayıtlardan hem de dış kaynaktan gelen verilerden beslenmektedir. Örnek olarak entegrasyon ile ticari programdan gelen veriler ile CRM Programı üzerinde bulunan veriler eşleştirilerek birçok rapor oluşturulmaktadır. Buna benzer farklı dış kaynaklardan gelen veriler CRM Programı üzerinde bulanan Dinamik Raporlama yapısı ile anlamlı raporlara dönüştürülmektedir.  (Sipariş ve Sipariş Detay Raporları, Fatura ve Fatura Detay Raporları, Ürün Satış Raporları, Ciro Raporları, Cari Ekstre Raporları, Tahsilat Raporları, Yaşlandırma Raporları, Teklif ve Teklif Detay Raporları, Fırsat Raporları, Müşteri Raporları, Proje Zaman ve Performans Raporları, Kullanıcı Performans Raporları, Hedef Raporları vb.)
 • CRM Programı üzerinde entegrasyon ile gelen veriler üzerinden oluşturulan raporları canlı olarak her yerden izleyebilirsiniz.
 • Alınan tüm veriler Mysoft İş Zekası ile anlamlandırılarak, değerlenip, raporlanmaktadır.
 • CRM Data Model yapısı ile bir data modele bağlı sınırsız sayıda rapor üretilebilmektedir. 
 • CRM Programı filtreleme ve filtre kaydetme özelliği ile dilediğiniz raporları kendinize göre özelleştirebilir ve bir rapor üzerinden istediğiniz kadar rapor yapabilirsiniz.
 • Oluşturduğunuz raporlarınızı Dashboard ya da kullanıcı menülerine bağlayıp ilgili raporlara erişimlerinizi özelleştirebilir ve raporlarınızı gruplandırabilirsiniz.
 • CRM Data Model Sistemi üzerinde oluşturacağınız SQL sorgular ile dilediğiniz veriyi ekranlarınızda izleyebilirsiniz
 • Raporlarda bulunan zaman ve durum parametrelerine bağlı olarak otomasyonlar oluşturup veriler üzerinden alarmlar oluşturabilir farklı tasarımlar ile raporlarınızı farklılaştırabilirsiniz (Satır Renklendirme , Animasyon vb.)
blank
blank

Dinamik Raporlama Analiz Sistemi

Telefonla randevu alarak yüz yüze görüşmeler ile satış yapan bir firma olduğunuzu düşünelim:

 • Yapılan aramalarda arama sonuçları örnekleri aşağıda belirtilen istediğiniz anket soruları ile sisteme kaydedilir.
 1. Rakip ürün kullanıyor
 2. İhtiyacı yok
 3. Randevu alındı
 • CRM Programı üzerinden randevu bilgileri görev olarak atanan saha yöneticisi ziyaret gerçekleştirir. Kısa anket sonuçları ile ziyaret sonucunu aktivite olarak sisteme kaydeder.
 1. İlgilenmedi
 2. İkinci görüşme yapılacak
 3. Teklif verildi
 4. Satış
 • Bu süreçlerden sonra teklif ve satış aşamalarına geçildiği taktirde CRM müşteri ile yapılan tüm etkileşimleri, teklif ve satışları kaydeder.
 • Dönem sonunda CRM Programı size dönem içerisinde telefonla kaç görüşme yapılmış, görüşme sonuçları nasıl gerçekleşmiş, alınan randevuların kaçına ziyaret gerçekleşmiş, ziyaret sonucu yüzde olarak kaç müşteriye ne kadar teklif verilmiş, verilen tekliflerin kaçı ne tutarda satışa dönmüş dilerseniz saha yöneticisi dilerseniz bölge bazlı raporlar.
 • Belli bir süre sonrasında çıkan raporlar sonucunda dönem sonunda ciro hedefinizi girdiğinizde kaç adet arama yapılması, ziyaret gerçekleşmesi, ne kadarlık toplam teklif verilmesi ve satış hedefinizin ne olması gibi analizleri, size otomatik olarak mail yolu ile ya da Mobil CRM Uygulaması üzerinden bildirim yoluyla iletir.