MYSOFT CRM PAZARLAMA YÖNETİMİ, MÜŞTERİLERİNİZ İLE TEMASTA OLDUĞUNUZ HER ALANI TAKİP ETMENİZİ VE YÖNETMENİZİ SAĞLAR.

Sizi Anlayan CRM
"Yapmadığınız atışların %100’ünü kaçırırsınız."
Wayne Gretzky
Buz Hokeyi Oyuncusu

CRM de Pazarlama

CRM yazılımları sadece belli ekiplerin kullandığı programlar olmaktan çıkmış durumda. Artık müşteri ile temasta olan her birimin CRM kullanması elzem bir durum.
Mysoft CRM ile satış ve müşteri yönetimi ekiplerinin yanı sıra pazarlama ekiplerinin de kullanabileceği bir çok özellik mevcut. Özellikle potansiyel ve mevcut müşteri ile temasa geçme konusunda yapılan pazarlama kampanyalarının planlanması, toplu mail ve SMS gönderimleri, Sosyal Medya takibi ve paylaşımları Mysoft CRM ile yönetebileceğiniz konuların başında geliyor. 

Pazarlama ekipleri pazarlama kampanyalarını yönetebiliyorlar, planlamalarını yapabiliyorlar, maliyetlerini ve yapılan kampanyaların geri dönüş oranlarını, karlılıklarını ölçebiliyorlar:

blank
blank

Yapılan kampanyalar ve etkinlikler sonucunda ne kadar yeni müşteri kazanılmış, kazanılmış müşterilerden ne kadar gelir elde edilmiş takip edilebilir. Pazarlama faaliyeti bazlı maliyetler girilebilir.

KamPANYA YÖNETİMİ

Mysoft CRM ile beraber pazarlama kampanya ve etkinlik planlamalarınızı takvim üzerinden oluşturabilirsiniz. Hangi tarihte hangi pazarlama faaliyetleriniz başlayacak, toplam pazarlama bütçenizi nasıl dağıtacaksınız, pazarlama kampanya ve etkinlikleriniz ne kadar sürecek, yapılan faaliyetler kapsamında hangi personel hangi görevleri üstlenecek, görevleri hangi tarihe kadar tamamlamaları gerekecek ve onay süreci nasıl yönetilecek şeklindeki pazarlama sürecinizi yönetmek için yaptığınız planlamalar Mysoft CRM Pazarlama Yönetim Yapısı üzerinden kolaylıkla yönetilmektedir.

 • Dönem bazlı pazarlama bütçe planlaması yapılabilir.
 • Kullanıcılara özel yetkilendirmeler verilebilir.
 • Pazarlama kampanyalarını kurgulanabilir.
 • Onay süreci geliştirilebilir.
 • Takvim raporları üzerinden kampanya süreçleri takip edilebilir.
 • Kampanya sonucunda performans ölçümü yapılabilir.a
blank

IP SANTRAL ENTEGRASYONU

Mysoft CRM programının IP Santral entegrasyon yapısı ile müşteri hizmetleri çağrı trafiği CRM sistemine bağlanarak çağrı merkezinin tüm süreçleri yönetilmektedir. Müşteri kuyruklarının takibi, müşteri kartının otomatik ekrana getirilmesi, görüşme notlarının alınması, müşteri kartı üzerinden manuel ya da otomatik aramanın yapılması, belirli kurallara göre oluşturulan listelerin otomatik aramasının yapılması ve ekiplere dağıtılması gibi süreçler CRM programı ile yönetilmektedir. 
 • IP Santral Entegrasyonu için web servisleri oluşturulmaktadır.
 • Arayan numara mevcut müşteri ise telefon numarasından eşleştirme yapılarak, gelen müşteri kartı üzerinden otomatik aktivite ekranının tetiklenmesi sağlanır.
 • Arayan numara yeni müşteri ise numaraya göre CRM tarafından müşteri ekranının tetiklenmesi sağlanır
 • CRM de filtrelenerek oluşturulan müşteri listesinden seçilen numara  otomatik ya da manuel olarak aranabilir.
 • Arayan numaraların ve ilgili müşterilere bağlı geçmiş kayıtların izlenmesi sağlanır
 • Müşteri hizmetleri çağrı trafiğinin zaman planlaması yapılabilir.
 • Çağrı merkezi personellerinin görüşme süreleri ve performansları CRM programı üzerinden raporlanarak, müşteri hizmetleri iş süreci etkin bir şekilde takip edilir.

SOSYAL MEDYA PAYLAŞIM

Mysoft CRM üzerinde müşterilerinizin Linkedin, Instagram, Facebook, Twitter gibi sosyal medya platformlarınızdaki hesaplarınızı tanımlayabilirsiniz. Ekranı üzerinden paylaşımların içeriklerinin kayıtlarını oluşturabilir, hangi hesabınızda hangi paylaşımı yapacağınızı planlayabilir ve takvim üzerinden takibini yapabilirsiniz. Hazırlanan paylaşım içeriklerini onay sürecine sokabilir, onaylandıktan sonra paylaşımının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Her yapılan paylaşım için etkileşimleri, hangi paylaşım ne kadar geri dönüş almış, hangi takipçiler beğenmiş ya da paylaşmış, hangi kullanıcılar direk mesaj göndermiş kayıt altına alabilirsiniz. Alınan kayıtlar üzerinden Mysoft CRM Programı üzerinde iş süreci başlatılabilir ve takibini sağlayabilirsiniz.

Grafik raporlar ile hazırlanacak dashboard üzerinde paylaşımların birbirleri ile kıyaslaması, en çok geri dönüş alan paylaşımlar gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Bu şekilde sosyal medya hesaplarınızı çok daha efektif yönetebilir ve performansınızı arttırabilirsiniz.

Aynı zamanda hazırlamış olduğunuz belirlediğiniz filtre değerlerine göre listeler oluşturarak sosyal medyada eşleşen kişilere sosyal medya platformları üzerinden hedefli reklam çalışması yapabilirsiniz.

blank
blank

SOSYAL MEDYA TAKİP

Sosyal medya paylaşım ve reklamları, bir çok kitleye aynı anda ulaşmak için inanılmaz bir olanak sağlıyor. Ama bununla beraber artık müşteriler sosyal medyayı sadece firmaların reklamlarını ya da paylaşımlarını gördükleri bir mecra olarak kullanmıyorlar. Aynı zamanda şikayet taleplerini de bu platformlar üzerinden yapabilmekteler. Sosyal medya üzerinde oluşturulan şikayetler hızlı bir şekilde büyük kitlelere ulaşmaktadır. Mysoft CRM ile yapılan şikayetleri kayıt altına alır ve çözüm süreçleri için iş akışları oluşturabilirsiniz. İş akışları kapsamında oluşturacağınız SLA sürelerine bağlı olarak sürecin takibi ve yönetilmesini, CRM programı tarafından alarmlar oluşturulmasını sağlarsınız.

Sosyal Medya Potansiyel Takibi​

Sosyal medya takibinde Mysoft CRM aynı zamanda sizin için potansiyel olabilecek kişileri de takip eder ve size raporlar. Örneğin oluşturacağını kelime öbeklerinde rakip adınızı ve şikayet kelimesini eklerseniz içerisinde rakip adınızın ve şikayet kelimelerinin geçtiği tüm sosyal medya hesaplarını size listeler. 

Siz de bu sosyal medya hesaplarını fırsat olarak Mysoft CRM’e ekleyebilir ve o kişilere yönelik iletişim çalışmalarında bulunabilirsiniz. 

Yapılan tüm pazarlama kampanyaları müşteri kartı üzerinde tutulmakta ve size raporlanmaktadır. Bu şekilde hangi müşterinize hangi pazarlama kampanyası yapılmış, geri dönüşü nasıl olmuş raporlanabilir ve ölçülebilir bir hale gelmiş olur. 

Sosyal Medya Şikayet Takibi

Sosyal medya markalar için kontrolleri dışında kendileri ile ilgili şikayetlerin de yapıldığı bir platform haline geldi. Bir sosyal medya kullanıcısı marka ile şikayeti konusunda irtibata geçmeden kendi hesabı üzerinden markanın da hesabını belirterek paylaşımda bulunabiliyor. Bu durumda binlerce kişi aynı anda o marka ile ilgili şikayeti görebiliyor. Marka için ciddi anlamda algı problemi olan bu tarz konularda markalar hızlı aksiyon almazsa büyük sıkıntı yaşayabiliyorlar.

Mysoft CRM ile sizin hesabınız tag ya da hashtag olarak eklenen paylaşımlar anlık olarak listelenir ve takip edilir. İlgili CRM kullanıcılarına iş kaydı olarak açılır. Siz de zaman kaybetmeden ilgili takipçiye sosyal medya üzerinden dönebilir, müşteri memnuniyeti için gerekli çalışmaları yapabilirsiniz.

TOPLU MAİL GÖNDERİMİ

blank

 

Mysoft CRM Pazarlama Yönetim Yapısı ile gruplandırdığınız müşteri datalarınız üzerinden belirlediğiniz kategoriler için özel mail şablonları oluşturabilir, gelişmiş filtreleme yapıları ile SMS gönderim listeleri hazırlayabilirsiniz.

blank

Datanızı Segmente Edin

Toplu Mail ve Toplu SMS gönderimlerinde Mysoft datanıza entegre çalışan bir sistem sunmaktadır. Var olan müşteri datasını çok farklı değişkenlere göre segmente edilebilir ve bu listeleri kampanya yönetiminde kullanabilirsiniz.

blank

Mail Gönderi Planlama

Müşterilerinize göndereceğiniz epostaların gönderim zamanlarını ve gönderim aralıklarını ayarlayabilirsiniz. Belirlediğiniz adetlerde çalışanlarınızın mail adresi üzerinden otomatik olarak epostaların gönderimi sağlanır.

blank

Raporlama

Müşteri kartı üzerinden hangi mailler gönderilmiş, kaç adet gönderi sağlanmış, ileti gönderimi sağlanamayan mail adresi var mı, ileti gönderimini ret etmiş müşterinizin durumu, kayıt altına alınmakta ve raporlanmaktadır.

blank

Mail Şablonu Oluşturun

Mysoft CRM toplu mail gönderiminde size kendi mail şablonlarınızı tasarım olanağı sağlar. Sürükle bırak yöntemi ile çok hızlı mail şablonları oluşturabilir, size özel tasarımlar, kampanyanıza yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

blank

Mail Gönderim Yapısı

Gönderilen toplu mail kullanıcıların kendi eposta kutularından gönderildiği için müşteri cevapları yine aynı kullanıcıya geri gelecektir. Mysoft CRM'in bu özelliği ile toplu mail gönderimlerinde müşteri ile karşılıklı olarak etkin bir iletişim sağlanır.

blank

Mail Takip

Müşteriye mail gönderiminden tamamlandıktan sonra takibini Mysoft CRM programı üzerinden yapabilirsiniz. Mail ve SMS gönderimi istemeyen müşterilerinizi İYS ile entegre bir şekilde izin ret durumuna çekebilirsiniz

Etkili Bir Pazarlama ve Kampanya Yönetimi İçin Mysoft CRM Size En Uygun Çözümü Sunar